Pro někoho maličkost a pro někoho nepřekonatelný a velmi nepříjemný problém. To jsou malí černí nájemníci, kteří ač nechtějí, dokáží znepříjemnit život. Ať už bydlíme v bytě nebo rodinném domě, obojí nás čas od času překvapí pavoučí návštěvou. Přestože jsou pavouci užiteční, chápeme, že ne vždy je jejich nabídka spolubydlení s námi žádaná. Proto přinášíme několik tipů, jak se pavouků zbavit a jak udělat z domova místo, které jim příliš nevoní.
Pavoučí společnost může být noční můrou. Nechtějí nám ublížit, bojí se nás více, než my jich, ale pro každého, kdo má arachnofobii, je jejich ubytování doma skutečně zlým snem. Existuje mnoho přípravků a triků, jak se pavouků zbavit. Některé dokonce bez zbytečného zabíjení. Chcete-li se dozvědět více a vyzrát nad pavouky, pokračujte ve čtení triků, které s nechtěnými obyvateli vašeho domova zatočí.
1. Zbavte se pavučin
Rada číslo jedna zní jednoduše a jednoduchá také je – zbavte se všech pavučinek, které doma máte. Věnujte pozornost také místům za nábytkem či v komoře a podobně. Pravidelně vysávejte místa s výskytem pavoučích sítí.
2. Provoňte si domov
Jako prevence proti výskytu pavouků může sloužit i přírodní forma postřiku. Tím je silná vůně, která je pro pavouky nepříjemná. Může se jednat o eukalyptus či mátu. Recept je snadný – do oken můžete umístit mátu. Další varianta je postřik – do vody a rozprašovače přidejte esenciální olejíček s vůní eukalyptu a ten pak pravidelně aplikujte okolo vstupů do domu – okna, dveře a prahy, na skříně a do těžko přístupných míst, kde máte zkušenost s výskytem pavučin. Stejně tak můžete pravidelně využívat aroma lampu nebo přidat vůni do vody, se kterou vytíráte podlahu.
3. Babské rady
Proti pavoukům údajně zabírají také některé babské rady. Zkuste je sami. Osvědčené jsou kaštany, které na podzim můžete umístit na parapety. Získáte podzimní dekoraci a odpudíte pavouky. Dalším takovým pomocníkem pak může být citrónová šťáva, s její aplikací však buďte opatrní.
4. Odpuzovač pavouků
K dostání na trhu naleznete odpuzovač pavouků. Ten na principu ultrazvukových vln odpuzuje pavouky a další hmyz. Tento zvuk by měl být neslyšitelný a neobtěžující pro lidi i pro domácí zvířata, nicméně do větších prostor je potřeba zakoupit přístrojů více.
5. Lapač pavouků
Každý, komu je líto pavouka pro štěstí zabít, je tady pomůcka lapač pavouků. Ta pomůže z bezpečné vzdálenosti pavouka chytit, a pak jej vypustit třeba na zahradě nebo pro někoho snad až za plotem.
6. Když nic jiného nezbývá
Jestliže patříte mezi silné arachnofobiky a chcete mít opravdu klid, pak můžete zvolit poslední možnost. Tou je chemický postřik. K sehnání jsou jak běžné spreje, které zahubí lezoucí hmyz a na pár týdnů chrání místo nástřiku, tak poloprofesionální ochranné hubící postřiky, které vydrží až rok. Výhodou je, že chrání i před dalším hmyzem, nevýhodou je jejich chemické složení. Pokud si s tímto použitím (například K-Othrine) nejste jisti, můžete si objednat firmu, která práci odvede za vás a jejíž výsledek má trvání až dva roky. Budete mít jistotu, že k vám cizí nájemníci nějakou dobu nepáchnou.
Zkusil bych odpuzovač, něco takového https://www.pasti.cz/bateriovy-plasic-mysi-hmyzu-a-pavouku-wk-0240/