Jak připravit nábytek na stěhování?
J

Čeká vás stěhování? Když se na to dobře připravíte, není to žádná věda. Proto jsme pro vás připravili tipy, se kterými bezpečně přestěhujete nábytek i další nezbytnosti.

Minimálně jednou za život zažije stěhování asi každý. Dokud se do toho nepustíte, můžete si myslet, že máte málo věcí a že to zvládnete během chvilky. Jenže jakmile přijde tvrdé na tvrdé, zjistíte, že gauč nedostanete dveřmi a že nechat šuplíky v komodě nebyl až tak dobrý nápad. Proto doporučujeme nepodcenit přípravu a nebát se ke stěhování přizvat profesionály.

Jak na stěhování postele a matrací

Stěhování postele je bez pochyby jednou z největších výzev. Přeci jen může mít kolem 100 kg i více a do dveří se s největší pravděpodobností nevejde. Proto je nejlepší ji demontovat. Odstraňte nejprve matrace a rošty a pak se do toho můžete dát. Každou část zabalte do stretch fólie a popište o jakou část se jedná, abyste vše bez problémů zase složili zpět.

Zatímco matraci jste si domů přivezli stočenou v úhledném balíčku, pro stěhování ji do takového tvaru už nedostanete. Jakékoli pokusy o skládání by mohly skončit jejím zničením. Stěhovat ji tedy musíte nesloženou. Ať už máte menší matrace 120×200 cm nebo královský rozměr 220×200 cm, je nejjednodušší je omotat fólií nebo aspoň pevným igelitem, aby se nezamazaly a nepoškodily. Než se dáte do balení, prohlédněte nejprve v jakém jsou stavu, může se také stát, že už budou na vyhození. Maximální životnost bývá totiž okolo 5 až 10 let.

pexels cottonbro 4568710

Stěhování skříní a komod

Menší skříňky a komody přestěhujete celé, větší skříně bude potřeba demontovat. Vždy ale platí, že se skříně stěhují prázdné. Tím nemyslíme jen, že z nich vyndáte oblečení, je potřeba vyndat i šuplíky nebo poličky. Prostě cokoli, co v nich nedrží pevně. Hrany nábytku se vyplatí obalit stretch fólií, která je bude chránit před poškozením. Stejně tak je potřeba fólií zabezpečit dveře proti otevření.

Stěhování gauče a pohovky

U sedaček záleží na jejich velikosti. Pokud se vejdou do dveří a vytočíte se s nimi na schodišti, není co řešit. Větší gauče už bude potřeba demontovat a stěhovat po částech. Vždy je potřeba vyprázdnit úložný prostor, aby byla váha co nejnižší. Pohyblivé části je potřeba zajistit proti otevření, a i tady je dobré použít stretch fólii jako ochranu proti poškození a zašpinění.

pexels shvets production 7203879

Na co byste před stěhováním neměli zapomenout?

  • Nejdůležitější je nechat si na stěhování dostatek času. Kromě nábytku musíte také zabalit všechny svoje osobní věci, elektroniku a podobně. Dostat vše do popsaných krabic (opravdu je popište, při vybalování se to bude hodit) nějaký čas prostě zabere. V momentě, kdy budete mít před domem stěhovací auto, musí už být vše připravené na odnos.
  • Křehké věci dostatečně obalte, aby se nepoškodily. Nezapomeňte také označit, že se jedná o křehké věci, aby se s nimi při odnosu manipulovalo s větší opatrností.
  • Rozdělte si věci podle potřeby. Zatímco takové sezónní oblečení v krabici vydrží dlouho, jiné věci budete potřebovat ještě v den přestěhování. Proto se vyplatí promyslet, co přestěhujete jako první, a co počká až na konec. Věci pak do stěhovacího auta nakládejte právě s ohledem na to, co budete potřebovat hned, a co zas tak nehoří.
  • Nezapomeňte si také zajistit místo pro parkování stěhovacího vozu. Čím blíž domu to bude, tím samozřejmě lépe.

Tip: Víte, jak se zbavit stresu?

Spoustu z příprav si naštěstí nemusíte zajišťovat sami, ale postará se vám o to stěhovací firma. Ať už se jedná o zabalení nábytku proti poškození, o jeho demontáž a následnou montáž, i třeba profesionální úklid vystěhovaného domu nebo bytu.

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here